Samolepkový arch o rozměrech 11,1 x 15,2 cm obsahuje 19 kusů papírových samolepek s motivy holoubků. Každý arch je vyrobený ručně a byla mu věnována maximální péče. Všechny motivy jsou autorské akvarely převedené do digitální podoby, které jsou následně vytištěny a vyřezány na plotru. Povrch samolepek je matný, nebyla na něj použita žádná povrchová úprava.
Skvěle se hodí například pro milovníky bullet journalingu, na zdobení dopisů, pohlednic, sešitů, či třeba koláží. Každá kreativní duše pro ně jistě najde to pravé využití. :)
Barvy jednotlivých produktů se mohou vlivem nastavení monitoru ve skutečnosti mírně lišit.
„Za druhé světové války se používali poštovní holubi zcela běžně kvůli své rychlosti. Byli totiž schopní uletět až 120 kilometrů za hodinu. Jen v britské armádě sloužilo více než 250 tisíc speciálně vycvičených ptáků přepravujících primárně tajné depeše. Některá zvířata se dokonce dočkala za své zásluhy ocenění."
(Zdroj: www.idnes.cz)
Proč jsem si vybrala jako motiv zrovna holoubky? Protože si myslím, že si ani zdaleka nezaslouží to, jakým způsobem se k nim lidé chovají. Holubi kdysi bývali pro lidi dobrými parťáky. Domestikací holuba skalního vznikl holub domácí, který byl dlouho používán jako jeden z nejrychlejších způsobů doručení pošty. Tento způsob komunikace byl klíčový například za druhé světové války. S příchodem moderních technologií však holubí pošta pozbyla svého významu a holub domácí opět zdivočel. Jeho hejna teď obývají města, ve kterých se na ně lidé dívají skrze prsty, snaží se jich zbavit. Jistě, jsou zdrojem jistého nepořádku, ale jsou to zvířata, a v tomto případě zvířata, která se lidem dříve hodila, a kterých se poté ti stejní lidé nelítostně zbavili. Skutečně si tohle holoubci zaslouží? Neměli bychom jako lidstvo přijmout jistou zodpovědnost za tuto situaci?
Holoubkům se často kolem prstů u nohou omotávají nejrůznější provázky či lidské vlasy. Pokud se tento problém urychleně nevyřeší, holub obvykle o prst přijde a trpí obrovskými bolestmi. A to je pouze jeden z mnoha problémů, se kterými se dennodenně musejí potýkat. Dojídají zbytky po lidech, které pro ně nejsou vhodné. Lidé po nich střílí, ubližují jim. Když někdo na ulici potká zraněného holuba, raději dělá, že ho nevidí, nebo přejde na druhou stranu. Humánním a efektivním způsobem, jak regulovat jejich chov, je umělé snižování počtu vajíček, která holubi vysedí - jejich vajíčka se vymění za umělá. Střílení a jakékoliv jiné hubení těchto ptáků obvykle nemá dlouhodobější vliv na jejich počty. Naštěstí máme u nás v republice několik organizací či jednotlivců, kteří našim opeřeným sousedům pomáhají. Pomůžete i vy? Způsobů je spousta!
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.